Kolor samochodu ma znaczenie

Kiedy odnawiamy samochód, czy to po wypadku, czy tworząc swój samochód marzeń, bardzo ważne jest, by odpowiednio dobrać kolor karoserii. W przypadku odbudowy po wypadku chodzi o to, by dopasować kolor wymienionej części do reszty nadwozia. Jeśli tworzymy samochód od podstaw, chcemy wybrać jakiś chwytliwy, ładny kolor. W obu tych przypadkach skorzystamy z pomocy specjalisty – lakiernika.

Do lakierni udajemy się albo z fragmentem auta w wybranym kolorze (zaślepka od wlewu paliwa to dobry wzornik), albo wybieramy go z palety. Dobrze wtedy skorzystać z porady lakiernika, który jako fachowiec potrafi dobrze doradzić w kwestii niuansów – odcieni, głębi, połysku. Ważne przecież, by auto podobało się wszystkim oglądającym.

Dobierając kolor do istniejącego nadwozia lakiernik mógłby posłużyć się numerem lakieru podanym przez producenta. Problem jednak w tym, że przez lata lakier blaknie i lepiej wymieszać kolor, którego próbkę weźmiemy z natury, by uwzględnić zmianę barwy, która samoczynnie nastąpiła.