Najczęstsze awarie – Opel Vectra C

Obecnie, prawie każde gospodarstwo domowe dysponuje przynajmniej jednym samochodem. Jedną z najpowszechniejszych marek jest Opel, a Vectra jest dość dobrym przedstawicielem tej marki. Mimo to, nawet w tak popularnym samochodzie zdarzają się awarie, które niechybnie wyślą nas do mechanika. Warto jednak wiedzieć, co najczęściej psuje się w tym aucie.

Po pierwsze, popularnym problemem są usterki przedniego zawieszenia (sworznie wahaczy, łożyska kolumny i łączniki stabilizatorów). Także tylny układ jezdny nie jest idealny – często dochodzi tu do niepożądanych zmian geometrii.

Inną popularną usterką są wady elektryki i elektroniki. Zdarzają się problemy z centralnym zamkiem, panelem klimatyzacji i przewodami od intercoolera.

Jeśli auto trafi na warsztat – niechybnie z któregoś z powyższych powodów.

Oczywiście Opel Vectra C ma także dobre strony. Raczej nie występują tu problemy z blacharką, gdyż auto wyposażono w doskonałe zabezpieczenie antykorozyjne. Z uwagi na dużą dostępność części, są one stosunkowo niedrogie. A zatem i koszt naprawy u mechanika nie powinien być zbyt wygórowany.